Burc yorumlari

 • Altın Uzun Vadeli Yatırımcısını Sevindirecek

  Güneş gazetesi yazarı İslam Memiş, altında düşüşün ekim ayı boyunca devam edebileceğini, altının gram fiyatının 121 liraya kadar düşmesinin süpriz olmayacağını belirtti. Bu durumun altına yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat olduğunu belirten Memiş, “Ancak altın uzun vadede asla değer kaybetmez, yükselişler devam edecek” değerlendirmesinde bulundu.

  İşte Memiş’in altın konusunda analizi;

  2016 yılının ilk dokuz ayında yatırımcısına en çok kazandıran “Altın” oldu.
  Altın küresel akıl oyunlara en çok alet olan bir yatırım aracıdır.
  Yani altın al-sat yaparak kazandıran değil uzun vadeli, tasarruf ettiren en iyi kötü gün dostudur.
  Dünya sıralamasında Türkiye’nin altın rezervleri benim memnun olacağım bir sıralamada değil.
  Geçmiş tarihimize, örf ve adetlerimize baktığımızda Türkiye’nin altın rezervleri dünya sıralamasında ilk üçte olmalıydı.
  Altın orta ve alt gelir gurubunun yine yatırım aracı olmaya devam ediyor. Maaşlarımızdan yada masraflarımızdan kısarak yatırım olarak aldığımız altınları muhafaza edebiliyor muyuz?
  Bence HAYIR.
  Hani derler ya “Yastık altı” birikimi işte bence bu cümle yanlış anlaşılıyor. Yastık altı birikim yani tasarruflarımız evdeki yastığın altında muhafaza edilmemeli, bankalardan kasa kiralanmalı.
  Kiraladığınız kasaya her ay gidip altınlarınızı orada muhafaza etmenizi tavsiye ederim.
  Yıllarca biriktirdiğiniz alın teriniz hırsızların ganimeti olmamalı.
  Köşe yazılarımı takip edenler altın konusunda ne kadar hassas olduğumu iyi bilirler.
  Tüm yorumlarımda “2016 altının yılı olacak”öngörüsünde bulunmuştum, Rabbim mahçup etmedi. 15 Temmuz’da hatırlarsanız”130 lira seviyesinin üzerinde altınlarınızı gönül rahatlığıyla satıp TL’ye dönebilirsiniz” demiştim.
  Bu tavsiyelere uyanlar kazandı…

   

  ALTIN NEDEN YÜKSELDİaltin-uzun-vadeli-yatirimcisini-sevindirecek-8832504_x_1011_300

  Bu hafta altın fiyatlarındaki sert düşüşler ekonomikanallarının dikkatini çekti, bir ay önce her gün “Altın yükselir” diyenler sessiz bir bekleyişte. Altın üzerinde oynanan oyun aslında çok basit;

  -ABD Merkez Bankası ( FED ) faizleri yükseltir altın sert düşer, elinde değersiz kağıt parçasıyla dünyadaki tüm altınları toplar biraz zaman geçtikten sonra bir bahane uydurur yada savaş riski doğurur altın yine uçuşa geçer.
  Yani şuanda topluyorlar bu toplama işi Ekim ayı boyunca devam edebilir. Altının ons fiyatı ve altının gram fiyatı düşüşlerini sürdürebilir. Teknik olarak değerlendirdiğimizde iki hafta önce yazdığım gibi altının gram fiyatı 125 lira seviyesinin altına sarkması halinde 121 lira destek seviyesi benim için süpriz olmayacaktır.

   

  UZUN VADEDE KAZANDIRACAK

  2,94 seviyesinden dolar tavsiyeme kulak verenler dolarını altınla takas edebilirler. Ancak altın uzun vadede asla değer kaybetmez, yükselişler devam edecek. Ekim ayı altın almak isteyenler yada altın tasarrufuna başlamak isteyenler için son bir fırsat olabilir.

  Okunma Sayısı ; 544

  Altın Uzun Vadeli Yatırımcısını Sevindirecek Benzer Yazılar

  İnsanların yaşanmış acıları vardır .Bazen es geçerler acılarını hayırlısı der…yola devam ederler. Sonra yenilenmeye çalışır,
  Hiç kimse bu dünyada saf ve temiz aşkın olduğuna beni inandıramaz. Yaşadığım ve gördüğüm kadarıyla hiçbir aşk masum değildir.
  Izmir sohbet, sohbet izmir, izmir chat siteleri, chat siteleri, izmir sohbet siteleri
  Sohbete giriş’e tıklayın ve sohbete başlayın. Bedava sohbet siteleri için Askyerim.Net sizlere olanak sağlar. Ücretsiz üye olun ve
  Sabahın köründe uyanıp yeni bir günün başlama heyecanıyla güne uyanan o, şikayet etmeden onca yolu sevdiğine kavuşmak için gelirdi. İstanbul’un
  Yalnızlık neden bi insana iyi gelir hiç düşündünüz mü? Cünkü etrafındaki boş kalabalıktan bir an uzaklaşınca o kalabalığın sadece boş

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  *

  Altın Uzun Vadeli Yatırımcısını Sevindirecek Etiketler

  Sohbet | Seviyeli Sohbet | Sohbet Odaları | Aşk Sohbet | Sevgi Sohbet | Chat
  sohbet chat gay sohbet