Burc yorumlari

 • Erdoğan: Tüm ülkede 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi

  erdogan-tum-ulkede-3-ay-sureyle-olaganustu-hal-ilan-edildi,akAa6FT7dEWNdmUn5GnXcA

  4 saat 40 dakika süren MGK toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu sona erdi. Toplantı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bakanlar Kurulu kararıyla 3 ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesini uygun gördük” dedi. OHAL kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kendisinin başkanlığında gerçekleşen Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, açıklamalarda bulundu.

  Türkiye’nin 15 Temmuz akşam saatlerinden itibaren tarihinin en kritik günlerinden birini yaşadığını belirten Erdoğan, ülkenin ve milletin göz bebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yuvalanmış bir grubun, emir komuta zinciri dışına çıkarak, darbe girişimi başlattığını ifade etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi oldukları anlaşılan bu grubun uçaklarla, helikopterle, tanklarla, silahlarla, devlete ve millete karşı saldırıya geçtiğini kaydetti.

  Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, TBMM, Başbakanlık, Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, MİT yerleşkesi, Boğaziçi Köprüsü ve çeşitli askeri birimlerin yoğun saldırı altında kaldığını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

  “Şahsımın ve hükümetin kararlı duruşu, milletimizin darbe girişiminde bulunanların karşısına cesurca girmesi, güvenlik güçlerimizin etkili müdahalesi sayesinde hamdolsun bu teşebbüs amacına ulaşamamıştır. Milletimizin ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkması karşısında, darbecilerin silahları da tankları da helikopterleri de uçakları da işe yaramamıştır. Asker elbisesi giymiş teröristler karşısındaki dik duruşlarıyla memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, gece boyunca kahramanlık destanları yazmıştır.

  Gencinden yaşlısına, işçisinden patronuna, köylüsünden şehirlisine kadar milletimizin tüm fertleri, darbeciler karşısında tek vücut olmuştur. Darbe teşebbüsünde bulunan hainlerin karşısına dikilen vatandaşlarımız, gözlerinin önünde onlarca kişi vurularak, şehit olurken, yaralanan birçok kardeşimiz de bütün bu şehit olan kardeşlerimizi o yaralı halleriyle kurtarma gayreti içerisine girmiş, sabaha kadar kararlı bir şekilde direnişlerini sürdürmüşlerdir. Hamdolsun kendisini bu vatanın bir evladı, bu milletin bir ferdi olarak hisseden herkes, darbe girişiminin karşısında yer almıştır.”

  MİLLETİMLE İFTİHAR EDİYORUM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin 1960 darbesinden Adnan Menderes ve arkadaşlarına sahip çıkamamanın üzüntüsünü yıllarca yaşadığını, 1980 darbesinde “Bir sağdan bir soldan” anlayışıyla gençlerine sahip çıkamayan toplumun acısının hala taze olduğunu anlattı.

  15 Temmuz 2016 tarihinin bu kötü gidişe, “Dur” denilen bir dönüm noktası olduğuna dikkati çeken Erdoğan, “Ülkemiz tarihinde ilk defa bir silahlı darbe girişimi milletin bizzat kendisi tarafından akamete uğratılmıştır. Türkiye, demokrasi ve hukuk devletine olan bağlılığını vatandaşlarının canı pahasına ispat etmiştir.” dedi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminde bulunanların açtıkları ateş sonucu sivil vatandaşlardan, polislerden şu an itibarıyla 246 masum insanın hayatını kaybettiğini, bin 536 masum vatandaşın da yaralandığını bildirdi.

  Bu vesileyle tüm şehitlere Allah’tan rahmet, yakınlarına ve millete başsağlığı dileyen Erdoğan, yaralılara da acil şifa temennisinde bulundu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çok açık söylüyorum şu anda ‘şu siyasi parti, bu siyasi partinin üzerinde duracak değilim. Ama cumhurun başkanı olarak ben, milletimle iftihar ediyorum. Milletimizle birlikte inanıyorum ki tüm bu engelleri aşmak suretiyle, demokrasi tarihine bir kahramanlık destanını Türk milleti olarak, biz yazmış oluyoruz.” diye konuştu.

  “3 AY SÜREYLE OLAĞANÜSTÜ HAL İLAN EDİLDİ”

  Darbe girişiminin haber alındığı andan itibaren Başbakan, bakanlar, emniyet teşkilatı ve silahlı kuvvetlerin darbecilere karşı duran komutanlarıyla çok yakın bir çalışma içinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tüm tehlikeye ve tehditlere rağmen, derhal İstanbul’a giderek milletimle birlikte darbecilerin karşısında dimdik bir duruş sergiledik. Milletimizin dirayeti ve kararlılığı karşısında darbe girişimi ertesi gün akşam olmadan tamamen bertaraf edilmiştir.” diye konuştu.

  Bugün önce Milli Güvenlik Kurulu, ardından da Bakanlar Kurulu toplantısını gerçekleştirdiklerini anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Milli Güvenlik Kurulu üyeleri olarak yaptığımız kapsamlı değerlendirme sonunda darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için ülkemizde Anayasamızın 120. Madde’si uyarınca Olağanüstü Hal ilan edilmesini hükümete tavsiye etme kararı aldık. Bakanlar Kurulumuz da bu tavsiye doğrultusunda Türkiye’de üç ay süreyle Olağanüstü Hal ilan edilmesini kararlaştırdı. Bilindiği gibi Anayasamızın 120. Madde’si ülkede demokrasiyi, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik şiddet hareketleri olması durumunda Olağanüstü Hal ilan edilmesine imkan sağlıyor. Olağanüstü Hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir.”

  “MİLLETİMİZ DEMOKRASİDEN YANA OLDUĞUNU GÖSTERMİŞTİR”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu uygulama kesinlikle demokrasiye, hukuka ve özgürlüklere karşı değildir tam tersine bu değerleri koruma ve güçlendirme amacına yöneliktir. Yaşadığımız darbe girişimi Türkiye’de kimlerin canları pahasına demokrasinin ve hukuk devletinin yanında olduğunu, kimlerin de diktatörlük peşinde olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Hükümetimiz, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin emir komuta kademesi ve elbette en önemlisi milletimiz tercihinin daima demokrasiden yana olduğunu göstermiştir.” dedi.

  15 Temmuz gecesinden itibaren meydanları, sokakları doldurarak devletinin ve hükümetinin yanında olduğunu haykıran tüm vatandaşlara şükranlarını sunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Partisi, siyasi fikri, inancı ne olursa olsun tankların karşısında dikilen her bir vatandaşım benim gözümde Mehmet Akif’in ifade ettiği gibi ‘İmandır o cevher İlahi ne büyüktür, imansız olan paslı yürek sinede yüktür’. Onlar gerçekten o imanlarıyla o tankların karşısında durdular ve şehadete koştuklarını haykırdılar.” ifadelerini kullandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

  “Namluların karşısında dimdik duran ki bu noktada tabii ki beraber yıllarca çalıştığımız arkadaşlarımızı da biz burada gerçekten uğurladık. Önüne, arkasına bakmadan paletlerin altına yatan 32 yaşındaki bir hanım kardeşimiz bakıyorsunuz şehadete yürüyor. Bunlar işte bir bayanı tankla ezecek kadar alçak, bu denli namussuz, bu denli vahşi ama o hanım kardeşim benim şehadet şerbetini yudumladı ve oraya yürüdü. Durmadılar ama milletim de durmadı. Onlarca insan vurulduğu halde saatlerce bulunduğu yeri terk etmeyen vatandaşlarımın her biri İstiklal Harbi kahramanlarımızın torunları olduklarını ispatlamışlardır. Savaş uçakları, helikopterler tepesinde dolaşıp bombalar atmasına, ağır silahlarla ateş etmesine rağmen, sokakları, asker kılıklı teröristlerin hedef aldıkları yerleri boşaltmayan kardeşlerimin kahramanlığını ifade edecek kelime inanın bulamıyorum. Darbe girişiminin bastırılmasının ardından, başka birileri yeniden aynı cüreti gösteremesin diye günlerdir tüm şehirlerimizin meydanlarında demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın her biri isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdıklarını bilmelidirler.”

  Türk halkının bugün yine meydanlarda olduğunu aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, telekonferanslarla oradaki vatandaşlara hitap edeceğini bildirdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı ile Ankara Emniyet Müdürlüğü binalarında başta olmak üzere, darbe girişiminde bulunanların ağır saldırıları altında kalmalarına rağmen, bir an olsun tereddüt göstermeden görevlerinin başına koşup, mücadele eden polislerin fedakarlıklarının her türlü takdirin üstünde olduğunu belirtti.

  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde, darbe girişimlerine karşı kararlı bir duruş sergileyen, bu uğurda şehit olan ve yaralanan askerlerin sağlam duruşunu da milletin asla unutmayacağını ve onları sürekli hayırla yad edeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

  “Kendilerine yanlış emir veren, ‘artık komuta bizdedir’ diyeni de alnından öldürmek suretiyle, daha sonra kendisi de şehit olan askerimizi, Niğdeli kardeşimi, ben buradan hayırla yad ediyorum. Mekanı cennet olsun. Valilikler ve belediyelerimiz başta olmak üzere, darbe girişimini haber aldıkları andan itibaren tüm imkan ve güçleriyle devlet ve milletinin yanında yer alan kurumlarımızın yöneticilerini de tebrik ediyorum. Aynı şekilde darbe teşebbüsü karşısında millet iradesinin yanında saf tutan tüm medya kuruluşları ve sivil toplum örgütlerine de şükranlarımı sunuyorum.

  askyerimsohbeti mobilsohbet, chatsohbet, gurbetsohbet, izmirsohbet, istanbulsohbet

  Okunma Sayısı ; 619

  Erdoğan: Tüm ülkede 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi Benzer Yazılar

  İnsanların yaşanmış acıları vardır .Bazen es geçerler acılarını hayırlısı der…yola devam ederler. Sonra yenilenmeye çalışır,
  Hiç kimse bu dünyada saf ve temiz aşkın olduğuna beni inandıramaz. Yaşadığım ve gördüğüm kadarıyla hiçbir aşk masum değildir.
  Izmir sohbet, sohbet izmir, izmir chat siteleri, chat siteleri, izmir sohbet siteleri
  Sohbete giriş’e tıklayın ve sohbete başlayın. Bedava sohbet siteleri için Askyerim.Net sizlere olanak sağlar. Ücretsiz üye olun ve
  Sabahın köründe uyanıp yeni bir günün başlama heyecanıyla güne uyanan o, şikayet etmeden onca yolu sevdiğine kavuşmak için gelirdi. İstanbul’un
  Yalnızlık neden bi insana iyi gelir hiç düşündünüz mü? Cünkü etrafındaki boş kalabalıktan bir an uzaklaşınca o kalabalığın sadece boş

  Toplam 0 Yorum Yapılmış

  Alttaki formu doldurup yorumunuzu ekleyebilirsiniz
  *

  Erdoğan: Tüm ülkede 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi Etiketler

  Sohbet | Seviyeli Sohbet | Sohbet Odaları | Aşk Sohbet | Sevgi Sohbet | Chat
  sohbet chat gay sohbet